O zespole

ByCity to białoruski żeński zespół muzyczny, który wchodzi na polski rynek disco polo. Założony w 2007 roku w Mińsku na Białorusi. Założycielem grupy jest producent – Vladimir Brankovskiy. W skład zespołu wchodzi: Olga Gribovskaya, Victoria Lazitskaya i Olga Kuchinskaya. Główną cechą dziewcząt są występy na żywo, śpiew oraz taniec. Dziewczyny od dzieciństwa marzyły o tym żeby śpiewać i występować na scenie, lubią łączyć przyjemne z pożytecznym a satysfakcje dają im koncerty i występy na scenie. Cały swój wolny czas poświęcają muzyce co zaowocowało wydaniem trzech albumów. W krótkim czasie osiągnęły sukces zarówno w swoim rodzimym kraju, ale także poza jego granicami – w Rosji, na Litwie i Łotwie zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W swoim repertuarze artystki posiadają liczne numery autorskie oraz covery hitów muzyki lat ’70, ’80 i ’90, dzięki czemu zostały zaproszone do uświetnienia swoim występem finałów mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014 r.

Pierwszym efektem ich nauki naszego języka był teledysk „Pokaż co mi dasz” Następnie został nagrany „Kiss me” po angielsku, z myślą o rynku europejskim. Ten utwór pokazuje jak wszechstronnym zespołem jest ByCity.

Poprzedni utwór utrzymany był w klimatach disco – dance. Natomiast nowa produkcja reprezentuje mix styli electro – pop – dance. Ten zwariowany utwór to piosenka o dziewczynie, która marzy o pocałunkach. Pies, roboty, dron mają jej w tym pomóc. Teledysk został tak wymyślony, aby w każdym ujęciu działo się coś niesamowitego.

Najnowszy teledysk grupy nosi tytuł „Sama sama sama”. Piosenka z morałem dla fanów Facebooka, którzy szukają nowych znajomości na Facebooku. Sami zobaczcie jak czasami bywają nieprzewidywane takie poszukiwania.

Te dziewczyny to istny wulkan energii! Ci co byli na największej tegorocznej imprezie karnawałowej w Tauron Arenie, w Krakowie z pewnością to potwierdzą, gdyż dziewczyny podczas swojego występu dały mega show, które zarówno dziewczyny jak i publika z pewnością zapamiętają na długo. Warto wspomnieć, że dziewczyny mają polskie korzenie i każda ma wyższe wykształcenie muzyczne, jak zapowiadają chcą podbić polski rynek disco polo.

Czy im się to uda? Czas pokaże.